Historia

 • 1990 – rozpoczyna działalności firma budowlana PBH ARKOP Spółka Cywilna założona przez Krzysztofa Pianowskiego i Cecylię Pianowską.

  Podpisanie pierwszego dużego kontraktu na realizację poligonu doświadczalnego w Łapczycach koło Żmigrodu dla Instytutu Badawczego Dróg i Mostów w Warszawie.

  Realizacja dwóch budynków wielorodzinnych dla Urzędu Miasta we Wrocławiu.

 • 1992 – 1994 – Realizacja projektu 60 domów w zabudowie szeregowej na osiedlu Maślice we Wrocławiu wraz z infrastrukturą. Realizacja kontraktów w zakresie robót inżynieryjnych na rzecz miasta Wrocławia.

 • 1995 – 1999 – Budowa pierwszej stacji paliw we Wrocławiu dla koncernu BP.

  Nawiązanie współpracy z SHELL Polska, a następnie w kolejnych latach z innymi Koncernami Paliwowymi w zakresie budowy stacji paliw jako generalny wykonawca.

  Realizacja szeregu inwestycji w zakresie ekologii między innymi: budowa oczyszczalni ścieków dla gminy Wisznia Mała oraz Zakładów Przemysłowych Galena we Wrocławiu.

  Uzyskanie specjalizacji i certyfikatów w zakresie napraw i ochrony budowli żelbetowych, inżynieryjnych, mostowych i kubaturowych. Podpisanie umów na realizację wielu inwestycji z tego zakresu jak oczyszczalnia ścieków Południe w Warszawie, kolektor ODRA i Ślęza we Wrocławiu i wielu innych.

  Poszerzenie działalność o realizacje budownictwa przemysłowego w tym głównie budowę hal przemysłowych, handlowych i obiektów użyteczności publicznej.

 • 2000 – 2008 – Kontynuowanie działalności w zakresie budownictwa inżynieryjnego i przemysłowego. Pozyskanie nowych inwestorów zarówno krajowych jak i zagranicznych.

  Jako generalny wykonawca zrealizowaliśmy ponad 100 stacji benzynowych na terenie całego kraju oraz ponad 40 obiektów przemysłowych, handlowo–usługowych, sportowych dla liczących się inwestorów takich jak: TESCO Polska, Fabryka Płytek Ceramicznych POLCOLORIT, Wrocławski Park Przemysłowy i innych.

  2001 – Założenie odrębnej firmy Arkop Krzysztof Pianowski, która 2007 roku podejmuje działalność deweloperską i w tym samym roku jako deweloper buduje swój pierwszy kompleks budynków we Wrocławiu przy ul. Żernickiej.

  2002 – Uzyskanie certyfikatu jakości w oparciu o normę ISO 9001:2000. Rozpoczęcie działalności na masową skalę w zakresie realizacji budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego dla spółdzielni mieszkaniowych, deweloperów i na rzecz miasta Wrocławia. Budowa mieszkań komunalnych i dla Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Zrealizowaliśmy łącznie 1000 mieszkań w tym dla miasta Wrocławia ponad 600 mieszkań wykonanych pod klucz.

  2008 – firma wykonała i przekazała najwięcej mieszkań we Wrocławiu zleconych przez Zarząd Inwestycji Miejski i podmioty przez niego założone jak Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

  W zakresie budownictwa jednorodzinnego do 2008 roku realizowaliśmy ponad 80 domów głównie w zabudowie szeregowej.

  W branży robót inżynieryjnych głównymi kontrahentami firmy był Wrocławski Park Przemysłowy oraz KGHM Polska Miedź SA, z którym współpracujemy nadal w zakresie realizacji robót na zbiorniku Żelazny Most.

 • 2009 – Obecnie w dalszym ciągu kontynuujemy dotychczasowe realizacje i pogłębiamy specjalizacje w zakresie budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego i inżynieryjnego. Do realizacji tych branż powołane zostały oddzielne kierownictwa robót wraz z wykwalifikowaną kadrą kierowniczą, pracownikami oraz niezbędnymi środkami i sprzętem.

  W okresie swojej działalności firma zdobyła wiele nagród i wyróżnień jak np.: złoty medal na Międzynarodowych Targach Paliw w Warszawie 1999 roku za najlepszy produkt, kilkakrotnie byliśmy laureatem wyróżnienia Gazele Biznesu oraz w 2009 roku otrzymaliśmy wyróżnienie Diamenty Forbes.

Dziękujemy za zainteresowanie naszą historią firmy. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszymi realizacjami.

Arkop - dobry pracodawca Przedsiębiorstwo Budowlane ARKOP
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa
ul. Jerzmanowska 18, 54-530 Wrocław, Poland
tel. +48 71 310 03 01, fax +48 71 310 03 50
e-mail: arkop@arkop.com.pl
Nasza Strona internetowa wykorzystuje pliki cookies oraz podobne technologie w celi świadczenia Państwu usług z zachowaniem najwyższych standardów, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie ze Strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies.
Więcej szczegółów w naszej „Polityce Prywatności”