PROGRAM FINANSOWANIA DOSTAWCÓW
2018-12-06

Wychodząc naprzeciw potrzebom dostawców, którzy chcieliby otrzymywać zapłatę przed terminem płatności, bank współpracujący z Przedsiębiorstwem Budowlanym Arkop Sp. z o.o. sp.k przygotował program finansowania dostawców, który umożliwia uzyskanie zapłaty za dostawy lub świadczone usługi w okresie znacznie krótszym, niż na wystawionej fakturze.

 

Dostawca zachowuje możliwość pełnej swobody podjęcia decyzji o przystąpieniu lub rezygnacji z programu w dowolnym momencie realizacji umowy.

 

Program finansowania dostawców Przedsiębiorstwa Budowlanego Arkop Sp. z o.o. sp.k. prowadzony jest przez Bank Millennium. W przypadku wyrażenia chęci dołączenia do programu, dostawca wypełnia druk Zgody, w której wskazuje numer swojego rachunku bieżącego, na który bank będzie przekazywał zapłatę za faktury. Do programu dostawca przystępuje bez weryfikacji sytuacji ekonomiczno-finansowej.

 

Po zarejestrowaniu faktury w systemie internetowym przez Państwa odbiorcę Przedsiębiorstwo Budowlane Arkop Sp. z o.o. sp.k. nastąpi automatyczne dyskonto,  wcześniejszy wykup faktury przez Bank Millennium, po którym Dostawcy otrzymują środki na swój rachunek bieżący wynikający z faktury, pomniejszone jedynie o koszt dyskonta w wysokości WIBOR 1M + 1,80% marży oraz 0,10% prowizji od kwoty faktury brutto.

Przedsiębiorstwo Budowlane Arkop Sp. z o.o. sp.k. zastrzega sobie prawo, w uzasadnionych przypadkach, do zapłaty za poszczególne faktury przelewem bankowym, bez ich wprowadzania do programu finansowania dostawców.

 

Korzyści dla dostawcy:

 

 • Szybkie podpisanie dokumentacji i wdrożenie programu,
 • Poprawa płynności finansowej oraz struktury bilansowej (możliwość wyksięgowania należności handlowych z bilansu),
 • Możliwość pozyskania finansowania bez względu na kondycję finansową, bez obciążania swojej zdolności kredytowej, bez zabezpieczeń
 • Brak procesu kredytowego
 • Brak konieczności ubezpieczenia należności
 • Finansowanie na korzystnych warunkach
 • Poprawa wskaźnika zadłużenia – zmniejszenie poziomu wykorzystania kredytów obrotowych
 • Brak regresu do dostawcy
 • Wcześniejszy wpływ gotówki za faktury wystawione z 30 i 60-dniowym terminem płatności,
 • Wygodna i prosta forma obsługi programu finansowania,
 • Stabilizowanie więzi handlowych z Przedsiębiorstwo Budowlane Arkop Sp. z o.o. sp.k.
 • Bank posiadający wieloletnie doświadczenie w obsłudze programów finansowania dostawców.

 

Materiał do pobrania (pdf):   Program finansowania dostawców – Arkop

Arkop - dobry pracodawca Przedsiębiorstwo Budowlane ARKOP
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa
ul. Jerzmanowska 18, 54-530 Wrocław, Poland
tel. +48 71 310 03 01, fax +48 71 310 03 50
e-mail: arkop@arkop.com.pl
Nasza Strona internetowa wykorzystuje pliki cookies oraz podobne technologie w celi świadczenia Państwu usług z zachowaniem najwyższych standardów, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie ze Strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies.
Więcej szczegółów w naszej „Polityce Prywatności”